Karınca Ev Gereçleri’nin tescilli markası olan Taşev, kullanımı ve geçmişi binlerce yıla ulaşan arduvaz taşının, antik çağlardan beri yemek pişirmede kullanılan toprak güveçlerin günümüzün modern insanına ulaşmasını sağlıyor.

Gelişen teknolojinin ve hızlı tüketimin sunduğu kolaylıklar sayesinde sağlıklı yaşamdan yavaş yavaş uzaklaşıyoruz. İçinde petrole dayalı çeşitli maddelerin ve birçok kimyasalın bulunduğu ürünler, evlerimizi, mutfaklarımızı abluka altına almış durumda. Günlük yaşamımızı kolaylaştırdığı için zararlarını bilsek de çoğunlukla görmezden geliyoruz.

Doğanın bir parçası olan insanoğlu, ondan uzaklaştıkça, kimyasal ve elektronik yaşama gömüldükçe, her nesilde sağlığından biraz daha uzaklaşıyor. Oysa doğaya saygılı, insanı köklerinden koparmayan geleneksel yöntemler, her zaman en sağlıklı yollar olarak öne çıkıyor.

Görevini binlerce yıl önce tamamlayıp toprağa gömülmüş olan Troya’da, Memphis’de ve daha birçok antik kentte yapılan kazılarda ortaya çıkan, bugüne kadar sapasağlam gelmiş güveçler, amforalar ve testiler, Taşev ile yeniden ortaya çıkıyor.

Antik çağlardan beri insanlığa hayat veren Ege’nin bereketli toprakları, Taşev ustalarının becerikli ellerinde, geleneksel yöntemlerle yeniden şekilleniyor. Sızdırmayan, koku yapmayan, hem ateşte hem fırında kullanabilen toprak güveçler, en doğal, en sağlıklı ve en lezzetli yemekler için Taşev garantisiyle sunuluyor.

Taşev, antik çağlardan beri mutfak gereçlerinde kullanılan taş ve toprağı, en sağlıklı ve geleneksel haliyle yeniden kullanıcılarıyla buluşturuyor.